برچسب ها : اتریوم مقیاس پذیری کاسپر ویتالیک بوترین Ethereum scalability

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) به عنوان یکی از بنیانگذاران دومین رمزارز بزرگ جهان یعنی اتریوم(Ethereum)، در جدید‌ترین اظهارات خود طی کنفرانس توسعه‌دهنگان اتریوم، در رابطه با پیشرفت‌ها و بروزرسانی‌های بعدی یا به عبارتی پروژه‌ی «نسخه‌ی دوم اتریوم» صحبت کرده است.

طبق اعلام آقای بوترین، این پروژه ویژگی‌های گوناگونی را که تیم توسعه‌دهنده طی سه تا چهار سال گذشته در رابطه با آن بحث کرده‌اند را در بر می‌گیرد. وی در رابطه با این ارتقاء گفت:

 

این ارتقا ترکیبی از ویژگی‌های مختلفی است که ما طی چند سال گذشته در رابطه با آن‌ها صخبت کرده‌ایم. ما به شکلی جدی در حال تحقیق و ساخت بوده‌ایم و حالا، در نهایت توانسته‌ایم به آن‌ موارد دست‌یابیم.Vitalik Buterin

آقای بوترین در طول این سخنرانی از پروتکل Proof Of Stake مربوط به Casper کرد و توضیح داد که این پلت‌فرم برای ارتقاء به نسخه‌ی ۲/۰ و دیگر بهبود‌های برنامه‌ریزی شده که Serenity را تشکیل می‌دهند، بکار گرفته می‌شود. وی در رابطه با این امر توضیح داد:

Serenity به معنای واقعی یک «رایانه‌ی جهانی است»، نه یک تلفن همراه هوشمند از سال ۱۹۹۹ که می‌توان بازی مار(Snake) را بر روی آن اجرا کرد.Vitalik Buterin

با وجود مباحثه و جنجال‌های پیش آمده بر سر تغییر Proof Of Work به اثبات Proof Of Stake، آقای بوترین به شدت بر این باور است که Serenity توانایی و پتانسیل لازم برای بهبود بهره‌وری انرژی و قابلیت مقیاس‌پذیری اتریوم به یک سطح جدید را دارد، مواردی که اغلب طرفداران اتریوم به دنبال آن هستند.

لازم به ذکر است که مقیاس‌پذیری اتریوم احتمالا می‌تواند میزان حجم پردازش تراکنش در شبکه‌ی این رمزارز را ۱۰۰۰ برابر کند. آقای بوترین در ادامه اضافه کرد که قبل از این «راه‌اندازی بزرگ»، توسعه‌دهندگان برخی تنظیمات نهایی را انجام خواهند داد. این تنظیمات شامل مواردی چون تثبیت مشخصات پروتکل و شبکه‌ی آزمایشی متقابل مشتریان(یک شبکه‌ی آزمایشی که حداقل دو مورد از اتریوم ۲/۰ را در کنار هم قرار می‌دهد) خواهد بود.

نظر شما در رابطه با این ارتقا چیست؟ امیدوار هستید که چه مواردی دیگری به ویژگی‌های اتریوم ۲/۰ افزوده شود؟ نظرات و پیشنهاد خود را در اینستاگرام با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت
برچسب ها : اتریوم مقیاس پذیری کاسپر ویتالیک بوترین Ethereum scalability