برچسب ها : رنکینگ بیتکوین چین ارز دیجیتال رمزارز BCH BITCOIN BITCOIN CASH BLOCKCHAIN BTC bitcoin ethereum

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت

رتبه‌بندی جدید

chinaمرکز فناوری اطلاعات و توسعه‌ی صنعت چین(CCID) که تحت نظارت وزارتخانه‌ی صنعت و فناوری اطلاعات این کشور فعالیت می‌کند، روز دوشنبه یک بروزرسانی برای رتبه‌بندی پروژه‌های رمزارزی انجام داده است و این مورد ششمین بروزرسانی برای جدول مذکور محسوب می‌شود. تعداد رمزارزهای مورد ارزیابی نیز در این بروزرسانی تغییری نکرده و ۳۳ مورد باقی مانده است.

در صدر این جدول رمزارز EOS قرار دارد و پس از آن نیز به ترتیب اتریوم و BitShare رتبه‌بندی شده‌اند. پس از سقوط از رتبه‌ی ۱۰ام به رتبه‌ی ۱۶ام در ماه سپتامبر، در این بروز رسانی جدید رمزارز بیت‌کوین(BTC) به رتبه‌ی ۱۹ام سقوط کرده است. رمزارز بیت‌کوین کش(BCH) نیز توانسته با چند پله صعود از رتبه‌ی ۳۱ام به رتبه‌ی ۲۸ام برسد. در همین حین رمزارز NEM همچنان در پایین‌ترین جایگاه قرار دارد.

China’s Center for Information and Industry Development

این رتبه‌بندی عجیب توسط موسسه‌ی تحقیقاتی CCID Blockchain سازماندهی شده و توسط تعدادی از سازمان‌های داخلی چین از حمله موسسه‌ی توسعه‌ی صنعت الکترونیک و اطلاعات، و مرکز آزمایشات نرم‌افزاری چین، منتشر شده است. لازم به ذکر است که اولین رتبده‌بندی این چنینی در ماه می منتشر شد. این موسسه در رابطه با رتبه‌بندی خود توضیح داد:

هدف این است که به لحاظ علمی، سطح توسعه‌ی فناوری‌های زنجیره‌ی عمومی جهانی را ارزیابی کرده و تمایلات آن را به درستی درک کنیم.China’s Center for Information and Industry Development

 

رمزارز EOS همچنان در چین محبوب است

eos در صدر رتبه بندیدر این رتبه‌بندی ۳۳ پروژه‌ی رمزارز در سه زیرگروه به طور کلی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند. این سه زیرگروه عبارتند از فناوری اولیه، کاربرد و میزان خلاقیت.

در یک طبقه‌بندی کلی، رمزارز EOS در صدر این لیست ۳۳ رمزارزی قرار دارد و رمزارز اتریوم نیز در رتبه‌ی دوم جای گرفته است. از زمان بروزرسانی ماه ژوئن، این دو پروژه همچنان جایگاه خود را بدون تغییر حفظ کرده‌اند. مرکز CCID اشاره کرده است زمانی که این شاخص در ماه می برای اولین بار منتشر شد، شبکه‌ی اصلی EOS آنلاین و فعال نشده بود، بنابراین این پروژه از رتبه‌بندی آن‌ها حذف شده است. این مرکز در ادامه نوشت:

از آن زمان تاکنون رمزارز EOS و اتریوم به شکلی مستحکم، دو رتبه‌ی اول لیست را تصاحب کرده‌اند. در حال حاضر بدون شک رمزارز‌های EOS و اتریوم محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های توسعه برای نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز(dApp) در سراسر جهان محسوب می‌شوند، اما EOS جنبش قوی‌تری نسبت به اتریوم از خود نشان داده است. داده‌ها نشان می‌دهد که نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز تحت EOS بسیار فعال هستند و تعداد کاربران آن‌ها روز به روز افزایش می‌یابد.CCID

از زمان بروزرسانی قبلی تا کنون هیچ کدام از پروژه‌های برتر این لیست در بخش فناوری اولیه دچار تغییرات اساسی نشده‌اند. این مرکز توضیح داد:

پنج شاخص برتر فناوری برای این دوره عبارتند از EOS، Bitshares، Steem، اتریوم و Gxchain. این پنج مورد با لیست قبلی تفاوتی ندارند.

مرکز CCID در ادامه برای بخش کاربرد توضیح داد:

در آخرین، رتبه‌بندی بهبود‌هایی در ابزار‌های سنجش و ارزیابی جامع APIها، SDKها، RPCها، قرارداد‌های هوشمند و دیگر ابزار‌های توسعه، رخ داده است. پنج پروژه‌ی برتر در این زمینه به ترتیب اتریوم، نئو(Neo)، Nebulas، Qtum و دش(Dash) می‌باشند.CCID

در زمینه‌ی خلاقیت نیز پنج جایگاه اول به ترتیب در اختیار بیت‌کوین، اتریوم، EOS، Nuls و کاردانو(Cardano) قرار دارد.

مرکز CCID توضیح داد:

در مقایسه با شاخص قبلی، زنجیره‌ی عمومی که بیشترین افزایش در میزان خلاقیت داشته‌اند به ترتیب شامل ریپل(Ripple)، Nuls، lota، Nebulas و بیت‌کوین کش(BCH) است.CCIC

نظر شما در رابطه با این رتبه‌بندی رمزارزی چیست؟ چه عواملی باعث شده که جایگاه بیت‌کوین در این لیست سقوط کند؟ نظرات خود را در اینستاگرام با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت
برچسب ها : رنکینگ بیتکوین چین ارز دیجیتال رمزارز BCH BITCOIN BITCOIN CASH BLOCKCHAIN BTC bitcoin ethereum