برچسب ها : قیمت بیت کوین بیتکوین پایداری بیت کوین

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت

بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده‌ی قیمتی بیش از ۶۵۰۰ دلار قرار داشت. این سطح قیمتی برایبیت‌کوین مقاومت بزرگی محسوب می‌شود و هنگامی کهبیت‌کوین در قیمت‌های بالاتر از این سطح معامله گردد، نشانه‌ای از بازار صعودی خواهد بود. ماه سپتامبر شاهد افت و خیز‌های زیادی در قیمت بیت‌کوین بود، ماکزیمم قیمت ۷۲۰۰ دلار و مینیمم قیمت ۶۲۰۰ دلار، در طی این ماه ثبت گردید.

با نگاهی به ماه‌های گذشته، می‌توان مشاهده کرد که قیمت بیت‌کوین در سپتامبر، صعود و یا نزول شدیدی را نداشته است، بنابراین ماه گذشته را می‌توان یکی از پایدارترین ماه‌ها در قیمت بیت‌کوین به حساب آورد. ممکن است تصور کنید هیچ خبر مهمی در ماه سپتامبر، وجود نداشته که قیمت بیت‌کوین را تحت تاثیر قرار دهد. این تصور درستی نیست، چرا که دسته‌ای از خبر‌ها که ممکن است برای بیت‌کوین خبر‌های ناخوش‌آیندی در نظر گرفته شوند، در دو هفته‌ی گذشته منتشر شده است، اما به نظر می‌رسد این خبر‌ها تاثیر چندانی بر قیمت بیت‌کوین نداشته اند.

نوسانات کاهش یافته و بازار بالغ می‌شود

پس از این‌که بازار رمزارزی در پایان ماه آگوست کاهش سنگینی را در قیمت‌ها تجربه کرد، بیت‌کوین به قیمت ۶۴۰۰ دلار رسید و در بیشتر روز‌های ماه سپتامبر، در محدوده‌ی قیمت ۶۲۰۰ دلار تا ۶۸۰۰ دلار نوسان کرد. چه اتفاقی در ماه گذشته رخ داده است؟ در دو هفته‌ی گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC)، تصمیم‌گیری در زمینه‌ی پیشنهاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت‌کوین قابل معامله در بورس(ETF) یعنی VanEck و SolidX را به آینده موکول کرد.

در روزهای منتهی به زمان تصمیم‌گیری SEC، شاهد افزایش قیمت بیت‌کوین و هنگامی که تصمیم‌گیری به آینده موکول شد، کاهش قیمت بیت‌کوین در بازار را شاهد بودیم. با این وجود می‌توان گفت در این بازه‌ی زمانی قیمت‌ بیت‌کوین تقریبا ثابت باقی ماند.

۱۴ سپتامبر، زمانی که صرافی رمزارزی ژاپنی Zaif خبر سرقت ۶۰ میلیون دلار رمزارز را منتشر کرد، نشانه‌ی دیگر از بلوغ بازار آشکار شد. بر اساس اطلاعیه‌ی این صرافی هکر‌ها توانستند رمزارزهای بیت‌کوین، بیت‌کوین کش و مونرو را برداشت نمایند و کل ارزش رمزارزهای دزدیده شده، ۶۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. این اتفاق نیز تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت‌کوین نداشت. در گذشته، اطلاعیه‌های مشابه (تایید شده و یا تایید نشده) موجب فروش بیش از حد و خروج میلیادها دلار از بازار رمزارزها می‌گردید.

کارشناسان و محققان دلیل پایداری قیمت بیت‌کوین را به بلوغ بازار نسبت می‌دهند. گزارش Chainalysis با وجود کاهش شدید قیمت، به بلوغ بیت‌کوین در ۹ ماه گذشته اشاره می‌کند. بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذارانبیت‌کوین آموخته‌اند، بدون توجه به نوسانات بازار، دارایی‌های دیجیتالی خود را نگهداری کنند.

اریک وورهیس(Erik Voorhees) مدیر عامل صرافی ShapeShift در گفتگو با CNBC گفت:

انتظار ندارم (بازار نزولی) بزودی به پایان برسد، اگرچه فکر می‌کنم میزان نوسانات به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد. معمولا پس از از بین رفتن حباب‌های قیمتی و پس از تجربه‌ی چندین ماه روند نزولی، برای مدتی تسکین در قیمت‌ها را شاهد هستیم… اما بیشتر فکر می‌کنم در آینده شاهد نزول قیمت‌ها باشیم.Erik Voorhees

سرمایه‌گذار میلیاردر مایک نووگراتز(Mike Novogratz)، بر ادعای پیشین خود تاکید کرد و گفت، در روزهای اخیر حتی فروشندگان و عوامل ایجاد بازار نزولی، مایل نبودند رمزارزهای خود را در سطح قیمتی پایین به‌فروش برسانند.

در نه ماه گذشته، بازار نزولی نسبت به خبر‌ها و یا گزارش‌های منفی واکنش نشان داده است. از نظر تاریخی در قیمت رمزارزها، قانون‌گذاری و امنیت، دو عامل اصلی و بسیار تاثیر گذار بر قیمت رمزارزها بوده‌اند. در یک بازار آگاه و بالغ‌، عوامل تاثیر‌گذار می‌تواند تنها به گذشته تعلق داشته باشند.

آیا به نظر شما بازار کنونی را می‌توان یک بازار بالغ محسوب کرد یا در آینده این دوره را بخشی از بازار نزولی در نظر خواهند گرفت؟ نظر خود را به‌صورت کامنت در اینستاگرام با ما درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت
برچسب ها : قیمت بیت کوین بیتکوین پایداری بیت کوین