برچسب ها : ارز دیجیتال بیت کوین خرید بیت کوین ذخیره ارزش نیکولاس مادورو ونزوئلا

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت

طبق گفته‌های وی، حجم مبادلات این ارز دیجیتال (از کشور ونزوئلا) به علت افزایش فعالیت تجاری در این پلتفرم، به شدت افزایش یافته است و علت اصلی آن را می‌توان کم شدن ارزش پول ونزوئلا دانست.

در اوایل سال جاری، دولت ونزوئلا به رهبری نیکولاس مادورو، ارز دیجیتال خود را با نام پترو راه‌اندازی کرد. پیش از این گزارش شده ‌بود که مادرورو برای جذب سرمایه‌ای بالغ بر ۷۳۵ میلیون دلار در اولین روز پیش فروش برنامه‌ریزی کرده است. این ارز دیجیتال برای کمک به بحران شدیدی که کشور ونزوئلا از لحاظ اقتصادی و سیاسی با آن مواجه است، راه‌اندازی شد.

اخیرا رسوایی در خصوص ارز پترو رخ داده است و گفته می‌شود که در این ارز دیجیتال چندین نقص اساسی وجود دارد. علاوه بر این، هیچ گزارشی از کاربردی شدن ارز پترو در ونزوئلا مخابره نشده است و سرمایه‌گذاری سنگین ۲۰ میلیارد دلاری در مورد آن نامعلوم است.

چندی پیش رئیس جمهور مادورو اعلام کرد که برای حل مشکل تورم شدید در این کشور؛ ارز دیجیتال ملی ونزوئلا را با پول رایج این کشور ادغام خواهد کرد.

همچنین مادورو قصد دارد هفت میدان نفتی این کشور را به منظور افزایش تولید نفت به ۱۴ شرکت بفروشد. گفته می‌شود نام این ارز جدید ادغام شده «ساورین بولیوار» (Sovereign Bolivar) است.

با این حال، در طول این هفته وضعیت کلی حجم معاملات بیت کوین در وب‌سایت LocalBitcoin کاهش زیادی را تجربه کرد و تنها ۸۶۴ بیت کوین معامله شد.

مَکس، یکی از علاقه‌مندان به بلاک چین و ارز دیجیتال در پاسخ به نموداری که تاپسکات منتشر کرده‌ گفت:

بهتر است حجم معاملات را به صورت بیت کوین ببینیم چون ارزش پول ونزوئلا به شدت کاهش یافته است.

تاپسکات با این نمودار حجم معاملات در واحد بیت کوین، پاسخ او را داد که نشان می‌دهد خرید بیت کوین توسط مردم واقعا به شدت افزایش یافته است:

جان سلارو، یکی دیگر از اعضای فضای ارز دیجیتال در توییتر اینگونه نظر خود را بیان کرد:

 استفاده از بولیواری که درحال فروپاشی است، برای این نمودار جالب نیست. یک نفر باید آن را به دلار آمریکا تنظیم کند.

اشتراک گذاری این مطلب :

لوگو تلگرام لوگو لینکدین لوگو کلوب لوگو فیس نما لوگو فیسبوک لوگو گوگل پلاس لوگو تویتر لوگو پینترست لوگو ردیت
برچسب ها : ارز دیجیتال بیت کوین خرید بیت کوین ذخیره ارزش نیکولاس مادورو ونزوئلا